Як врятуватися у разі відключення електрики - найефективніші варіанти

21.11.2022

Перебої у подачі електроенергії, планові та аварійні відключення стали для українців звичайною справою. Рашисти сподіваються, що після виведення з ладу енергосистеми країни ми приповземо до них на колінах і благатимемо про помилування. Але населення Росії не розуміє, що нам краще сидіти без світла, ніж мати такого "друга".

Зараз технологічний прогрес дозволяє забезпечити домашнє електроустаткування енергією навіть за тривалого припинення подачі електрики. Завдяки йому можна зберегти високий рівень комфорту. Просто потрібно вибрати альтернативне джерело електроенергії та використовувати його за потреби.

Джерело безперебійного живлення


Пристрої цього здатні забезпечити домашні електроприлади живленням протягом нетривалого часу. Залежно від моделі та навантаження вони можуть постачати електрику техніку приблизно до 30 хвилин і більше. Цього часу недостатньо для повного закриття потреб, але джерело безперебійного електроживлення не призначене для тривалого постачання техніки енергією. Його завдання полягає в тому, щоб забезпечити енергією електросистеми будинку при короткочасних відключеннях або перед підключенням до повноцінного джерела (генератора, зарядної станції та ін.).

 

Бензиновий генератор


Це відмінний варіант для приватного будинку, дачі, гаражу тощо. Пристрій може працювати від 8 до 10 години без перерв. Цього цілком достатньо, щоб підтримувати функціонування всього обладнання у разі застосування планових відключень електрики, а також в аварійних ситуаціях, допоки не буде проведено ремонт.

У порівнянні з дизельним бензиновим генератором дешевше, більш компактний і легкий, добре заводиться на морозі. Різноманітність моделей велика, тому з підбором відповідних труднощів не буде.

Сонячні панелі


Їхня покупка вигідна тим, що вкластися фінансово доведеться лише раз. Окрім панелей потрібно купувати й інше обладнання, яке все обійдеться недешево. Але надалі витрачати гроші не доведеться — енергія накопичуватиметься прямо з повітря.

Нестача сонячних панелей полягає у складності установки. З нею точно виникнуть труднощі у мешканців багатоповерхівок. Їм краще задуматися про покупку зарядної станції необхідної потужності та ємності. Але власникам приватних будинків ніщо не завадить поставити у себе на території стільки панелей, скільки потрібно.

Зарядна станція


Це чудовий варіант для всіх без винятку - і для приватних будинків, і для квартир. Зарядна станція — це той самий Power Bank, але набагато ємніший. У продажу є моделі, за допомогою яких можна заряджати ноутбуки, планшети, телефони, годинник, фототехніку, живити освітлювальні прилади, телевізори. Але також існують і потужніші пристрої, від яких може працювати навіть побутова техніка протягом тривалого часу.

При покупці будь-якого обладнання з перерахованих потрібно правильно визначити свої потреби та підібрати потрібні характеристики. У будь-якому випадку доведеться витратитися, але результат того вартий.